Black Friday 10% slevy od 19.11. - 3.12. s kódem: PATEK10

Tajemství života v harmonii: domov podle feng-šuej

I když se třeba o interiérový design nezajímáte, o feng-šuej už jste nejspíš slyšeli. Toto tradiční čínské učení zkoumá, jak kolem sebe za pomoci správné volby předmětů, barev nebo materiálů nechat proudit energii čchi a nastolit v životě rovnováhu. Než si řeknete, že to nejspíš není nic pro vás, měli byste vědět, že vám tato filozofie může třeba i pomoci najít partnera nebo zlepšit vaši finanční situaci. Že to zní hned zajímavěji? Tak se pojďte seznámit se základními pravidly.

Uspořádání podle feng-šuej

Feng-šuej má svá pravidla pro každou místnost bytu. Jejich striktní dodržování by mohlo vést až k přestavbě celého prostoru, ale pokud se vám do toho zrovna nechce, můžete začít prvky tohoto učení začleňovat do interiéru pozvolna a držet se obecných zásad:

 

  • Barvy: Co se týče barvy stěn, radí feng-šuej před výraznými tóny, které by mohly tok energie narušovat, upřednostnit neutrální a decentní barvy, jako je béžová nebo bílá. Ve formě bytových doplňků a dalších nezbytných prvků, jako jsou zásuvky a vypínače, jsou ale i ostatní barvy důležité. Začlenění růžové vám pomůže přivolat lásku, fialová bohatství a zelená je například spojená s rodinou.
  • Přirozené světlo: Světlo má velký vliv na příznivý tok energie, takže ho doma chcete mít co nejvíce.
  • Materiály: Podle čínského učení patří k těm nejlepším materiálům bambus, sklo, kov, krystal nebo nefrit.
  • Květiny: Důležitým prvkem každého feng-šuej interiéru jsou květiny, nejlépe ty se zaoblenými a měkkými listy.
  • Důraz na vchod: Vstup do domu je jedním z nejzásadnějších míst, protože tudy pozitivní energie přichází. Co nejvíce jí tak uvolněte cestu a do blízkosti dveří neumisťujte nábytek a další překážky.

Tohle feng-šuej nemá rádo

Stejně tak je ale třeba myslet i na věci, které správnou energii ruší. Jedním z největších feng-šuej prohřešků je nepořádek, který do života přináší chaos. Udržujte tedy domov v čistotě a zbavte se nepotřebných, nepoužívaných, ale také rozbitých věcí. Nevhodné jsou také ostré hrany nebo jedovaté rostliny. Ale není to jen o věcech. Vyhnout byste se měli i negativním slovům. A teď už má čchi volnou cestu!